Vyjádření k zápasu:
Sestava: K.Toman - T.Mikulenka,L.Ulehla,J.Kuboš,J.Tydlačka -D.Kovařčík, R.Haničák,V.Trličík,M.Krňa - T.Holec,D.Kovář

Náhradníci:J.Trlica,P.Bláha,S.Zavičák,P.Kaštánek,O.Ondryáš

Střídání:73´P.Bláha za D.Kovařčík
87´S.Zavičák za L.Ulehla
90´O.Ondryáš za T.Holec

Poslední podzimní utkání bylo předehrávkou prvního kola jarního a my chtěli potvrdit druhou příčku a prodloužit domácí tříbodové zisky.
Věděli jsme,že to nebude jednoduché.Jednak D.Bečva po špatném začátku soutěže byla jenom bod za námi a jednak proto,že "A" tým D.Bečvy nehrál tuto předehrávku jarního kola,měl ji odloženou a tudíž mohl dobře posílit "B" tým na toto utkání.
Navíc nám chyběl kapitán mužstva O.Machálek.
Se vším jsme se dokázali vyrovnat a po dobrém výkonu jsme si tři body připsali do tabulky a tím potvrdili druhé místo.

19´- tvrdý,ale né zákeřný střet na půlící čáře mezi naším L.Ulehlou a hostujícím J.Rymlem skončil pro hostujícího hráče tržnou ránou na stehně a odjezdem do nemocnice
39´- hostující J.Martynčák střelou k tyči otevřel skóre 0:1
42´- odpověď z naší strany,J.Kuboš centruje do šestnáctky směrem do branky,míč propadá chumlem hráčů a k údivu hostujícího brankáře končí v síti 1:1

49´- rychlý úder na začátku druhého poločasu - D.Kovář obloučkem přes vybíhajícího brankáře proměňuje dobrou příležitost 2:1
64´- nepovedená střela z levé strany M.Krni se dostala po šestnáctce až na pravou stranu k osamocenému R.Haničákovi.Ten tvrdou střelou na první tyč zvyšuje na 3:1
74´- chybu v naší obraně při jednom z rychlejších protiútoků potrestal M.Krhůtek 3:2
84´- konečně jsme proměnili přímý kop.trefil se R.Haničák 4:2
92´- pokutový kop hostů proměnil T.Kozák a snížil na konečných 4:3

Halenkov - Huslenky - 3:1 (2:1)

Sestava:K.Toman - T.Mikulenka,J.Kuboš,J.Tydlačka -V.Krejčí,O.Machálek, R.Haničák,M.Krňa - J.Pastorek,L.Ulehla,D.Kovář

Náhradníci:J.Trlica,P.Bláha,P.Kaštánek,V.Trličík,T.Holec

Střídání:47´T.Holec za J.Pastorek
57´V.Trličík za V.Ulehla
86´P.Bláha za D.Kovář

Report z týdeníku Jalovec
Halenkov - Huslenky 3:1 (2:1)
Halenkov v posledním utkání podzimu přivítal na své půdě rivala ze sousedních Huslenek a derby měl od začátku pod kontrolou. Převahu svého týmu přetavil ve vedoucí branku Úlehla, který v 19. min. po pěkné samostatné akci trefil krásně k tyči a bylo to 1:0. O deset minut později mohl přidat druhou branku Krejčí, ale jeho technická střela z dvacítky skončila pouze na břevně. A tak v duchu obehraného „nedáš, dostaneš“ udeřilo na druhé straně. Halenkovské obraně utekl po pravé straně Labaj a gólman Toman při nešťastném zásahu fauloval. K penaltě se postavil Zádilský a i s trochou štěstí procedil míč do sítě – 1:1. Domácí ale dlouho smutnit nemuseli. Ve 35. min. poslal Krejčí centr z pravé strany do vápna a krásně zatočený míč skončil v šibenici – 2:1. Hosté v druhé půli vysunuli do předu nebezpečného Labaje a halenkovská obrana měla alespoň v úvodu problémy. Velmi blízko měly Huslenky k brance v 53. min., ale v kuriózní situaci trefily pouze dvakrát tyč. Domácí si výhru pojistili v 71. min., když hosté ve vápně faulovali aktivního Kováře a R. Haničák z penalty nekompromisně skóroval. Halenkov v deštivém duelu získal zaslouženou výhru a vyhoupl se na 2. místo tabulky.

Branky:
Úlehla Vladimír: 1
Krejčí Vít: 1
Haničák Roman: 1

Odehráno dne: 27.10 2013
Valašská Bystřice - Halenkov

Valašská Bystřice - Halenkov - 1:1 (0:1)

Sestava: K.Toman - T.Mikulenka,J.Kuboš,P.Bláha -V.Trličík,O.Machálek, R.Haničák,M.Krňa - J.Pastorek,D.Kovář,T.Holec

Halenkov - Podlesí B - 4:1 (1:1)

Sestava:K.Toman - T.Mikulenka,J.Kuboš,P.Bláha -T.Holec,O.Machálek, R.Haničák,M.Krňa - J.Pastorek,L.Ulehla,D.Kovář

Náhradníci:J.Trlica,J.Tydlačka,P.Holec,O.Ondryáš

Střídání:8´P.Holec za L.Ulehla
28´J.Tydlačka za P.Bláha
77´O.Ondryáš za T.Holec

Tři body z Kelče jsme potřebovali potvrdit domácím vítězstvím nad rezervou Podlesí.Po rozpačité první půlce,v které jsme neproměnili dost šancí(jako s H.Bečvou) tomu ovšem nic nenasvědčovalo.Rychlý gól na začátku druhého poločasu a především zodpovědný a systematický výkon po celý tento poločas nám přinesl kýžené ovoce v podobě tří bodů.

10´- T.Holec svou důsledností v šestnáctce přiměl hosty si dát vlastní gól 1:0
24´- nedůslednost naší obrany - první střela na naší branku v podání M.Blažka 1:1
39´- krásná střela R.Haničáka z 18 metrů se od břevna odrazila podle většiny diváků zpoza brankové čáry zpět do hřiště.Jiného mínění byl hlavní rozhodčí jelikož jeho píšťalka zůstala němá.

47´- raketový vstup do druhého poločasu - po rohovém kopu J.Tydlačka z voleje vymetl pavučinu hostující branky 2:1
59´- centr M.Krni hlavou poslal do sítě T.Holec 3:1
69´- po krásné přihrávce P.Holce uzavřel skóre D.Kovář 4:1

Branky:
Tydlačka Jakub: 1
Holec Tomáš: 2

Odehráno dne: 13.10 2013
Kelč B - Halenkov

Kelč B - Halenkov - 0:1 (0:1)

Sestava: S.Zavičák - T.Mikulenka,J.Kuboš,O.Machálek,P.Bláha -T.Holec, R.Haničák,V.Trličík,D.Kovařčík - L.Ulehla,D.Kovář

Náhradníci:J.Pastorek,J.Šulák

Střídání:

Posledních tři utkání se nám vůbec nepovedla.Hlavně v obranné činnosti,což dokazuje jednobodový zisk z těchto utkání.Proto jsme jeli na hřiště Kelče s dvěma hlavními úkoly.Snažit se uhrát výsledek s čistým kontem a případně vstřelit nějakou branku branku.Vzhledem k tomu kolik se nás mohlo utkání účastnit (zranění,nemoci,utkání "B" týmu ve stejný termín) jsme se zaměřili hlavně na udržení čistého konta.
Nakonec se nám podařilo splnit úkoly oba.
Čisté konto se nám podařilo udržet díky odpovědnému dodržování herní disciplíny,VÝBORNÉMU VÝKONU brankáře S.Zavičáka a taky pořádné porci štěstí(domácí nastřelili dvě tyče,dvakrát jsme vykopávali z brankové čáry).Toho štěstí,
které nás v předchozích třech utkáních nechalo na holičkách.
Branku jsme vstřelili ve 24 minutě. L.Ulehla dostal křížnou přihrávku na pravou stranu,vnikl do šestnáctky.Jeho kličku gólman nezbaštil úplně a míč vyrazil nohou,ovšem k volnému D.Kovářovi, který neměl problém trefit prázdnou svatyni 0:1.
Takže paráda vezeme domů tři body!!

Branky:

Odehráno dne: 09.10 2013
Halenkov - Lhotka nad Bečvou

Halenkov - Lhotka nad Bečvou - 1:3 (0:2)

Sestava: S.Zavičák - T.Mikulenka,J.Kuboš,O.Machálek,P.Bláha -P.Holec, R.Haničák,V.Trličík,V.Krejčí - L.Ulehla,D.Kovář

Náhradníci:J.Trlica,J.Tydlačka,T.Holec,D.Kovařčík

Střídání:55´D.Kovařčík za V.Trličík
61´T.Holec za P.Holec
80´J.Tydlačka za L.Ulehla

První domácí porážka v odloženém zápase se sousedem v tabulce.Porážka mrzí o to víc,protože nás soupeř nepřehrál nýbrž nám dal lekci z produktivity.Čtyři střely tři branky.Druhé smolné utkání po sobě.Opět jsme propadli v obraně.Do příštího utkání ji musíme zamyslet co s tím.

7´- první šance hostů a hned je z toho branka - P.Topič sám na levé straně malého vápna prostřelil našeho brankáře mezi nohami 0:1
44´- my hrajeme hosté dávají branky - druhá střela hostů druhá branka - P.Rosenkranc dobře umístil střelu z 18 metrů.I když si S.Zavičák na míč sáhl brance nezabránil 0:2

70´- naše snaha přinesla ovoce - O.Machálek trefil z 25 metrů šibenici 1:2
76´- rychlá odpověď hostů F.Šobora byl dvě minuty na hřišti a zvyšuje náskok hostů 1:3
84´- S.Zavičák výborným zákrokem zabránil jisté brance P.Rosenkrance a tím i našemu většímu debaklu

Branky:
Machálek Ondřej: 1

Odehráno dne: 06.10 2013
Prostřední Bečva - Halenkov

Prostřední Bečva - Halenkov - 3:1 (2:1)

Sestava: K.Toman - T.Miklenka,L.Ulehla,O.Machálek,J.Kuboš -P.Bláha,R.
Haničák,V.Trličík,V.Krejčí - P.Holec,D.Kovář

Náhradníci:J.Trlica,J.Tydlačka,T.Maliňák,T.Holec

Střídání:46´T.Maliňák za P.Bláha
64´T.Holec za P.Holec

Na hřiště vedoucího celku jsme jeli uhrát příznivý výsledek,kterým by byla pro nás určitě remíza.I když nakonec jsme odjeli bez bodu za předvedený výkon jsme si zasloužili vyhrát.Kdyby utkání skončilo 6:3 v náš prospěch nikdo by se nedivil.Jenomže fotbal se hraje na góly a ne na šance a ty jsme navíc nabídli domácím hráčům,kteří je na rozdíl od nás dokázali proměnit.Individuální chyby jak v obrané tak útočné fázi nás stály tři body!!!
Rychle musíme na toto utkání zapomenout.

2´- R.Haničák trefuje tyč
4´- obrovská šance domácích, hlavičku na zadní tyči kryje K.Toman - tím napravil svou předchozí chybu
5´- P.Holec při napadání vybojoval míč,tutovou šanci D.Kovář zazdil,vedle
10´- D.Kovář vnikl do šestnáctky, kde po zasekavačce byl sám před brankářem,který jeho střelu vyrazil nohou
30´- V.Trličík vypichuje míč s kterým se dostává do šestnáctky osamocený P.Holec,ale míří vedle
35´- po našem rohu O.Machálek trefuje opět pouze tyč
39´- L.Ulehla prohrává uprostřed hřiště hlavičkový souboj,tím se domácí dostávají do přečíslení 2 na 1,které zakončují střelou k tyči 1:0
40´- T.Mikulenkovu táhlou dělovku ze 30 metrů brankář vytlačuje na roh
41´- po našem rohu se ve skrumáži před brankou domácích nejlépe orientuje O.Machálek a je srovnáno 1:1
42´- dlouhý míč přes střed hřiště,nikdo z našich nehraje,míč se dostává k útočníkovi domácích a ten šanci proměňuje 2:1

74´- výkop domácích špatně odhadl L.Ulehala,míč se dostává za něj na neobsazeného hráče,který zvyšuje na 3:1
75´- T.Maliňák marně stíhá třicet metrů svého protihráče,následuje KOSA zezadu a oprávněná červená karta!!
85´- faul na D.Kováře před šestnáctkou,z přímého kopu trefuje R.Haničák pouze zeď

Branky:

Odehráno dne: 29.09 2013
Halenkov - Poličná

Halenkov - Poličná - 2:2 (1:1)

Sestava: P.Šulák - T.Mikulenka,J.Kuboš,O.Machálek,P.Bláha -T.Maliňák,R.
Haničák,R.Jakeš,V.Trličík - D.Kovář,P.Holec

Náhradníci:K.Toman,P.Holec,O.Ondryáš.M.Krňa

Střídání:33´T.Holec za R.Jakeš
61´M.Krňa za T.Maliňák

Ztracené dva body plus ztráta dlouhodobě zraněného R.Jakeš
Druhý domácí zápas po H.Bečvě kdy nepotvrdíme z předchozího kola venku získané tři body.
Soupeř dvakrát vystřelí na branku a odveze si bod.To je špatně!!

31´- R.Jakeš při pádu po předchozím faulu si přilehl(vykloubil) ruku a musí střídat
45´- T.Mikulenka otevírá skóre střelou z hranice šestnáctky 1:0
45´+2´v nastavení po rohu hostů a chybě P.Šuláka nám D.Drda dává hlavou gól 1:1

48´- T.Holec střelou z malého vápna pod břevno strhuje vedení na naší stranu 2:1
57´- D.Kovář sám z úhlu na gólmana - bohužel nedal
59´- pravidlo "nedáš dostaneš" platí - nikým neatakovaný T.Marek střelou z 20 metrů trefuje šibenici domácí branky 2:2

Branky:
Mikulenka Tomáš: 1
Holec Tomáš: 1

Odehráno dne: 22.09 2013
Nový Hrozenkov - Halenkov

Nový Hrozenkov - Halenkov - 1:2 (1:0)

Sestava: K.Toman - T.Miklenka,L.Úlehla,O.Machálek,J.Kuboš - T.Holec,R.
Haničák,R.Jakeš,V.Trličík - J.Pastorek,D.Kovář

Náhradníci:P.Šulák,J.Tydlačka,T.Maliňák,P,Bláha

Střídání:

Report z týdeníku Jalovec:
Na podzim výsledkově paběrkující Hrozenkov tentokrát přivítal soupeře ze sousedního Halenkova a věřil, že se mu podaří zopakovat výhru, kterou tradičnímu rivalovi uštědřil na jeho půdě v jarní části uplynulé sezony. Domácí za svým cílem úspěšně nakročili v 15. min., kdy zapojili svou osvědčenou zbraň „dlouhý aut do vápna“ a Marek Měkyna i díky nedorozumění hostující obrany poslal svůj tým do vedení – 1:0. Halenkov měl sice od začátku míč víc na kopačkách, ale proti pozorné obraně se dlouho nemohl prosadit. Hrozenkov naopak vyrážel do občasných rychlých kontrů a ač byl herně slabší, byl paradoxně víc nebezpečný. Karel Toman v brance Halenkova proto musel předvést několik skvělých zákroků a svůj výborný výkon korunoval v hektických chvílích mezi 67. a 78. minutou. Nejprve měl možnost aktivní Měkyna, který zkoušel chytrý oblouček zpoza dvacítky, ale nadstřelil. Následně Toman reflexivními zákroky zlikvidoval dvě gólové střely Hrozenkova a pak dokonce chytil i penaltu. Ta se kopala poté, co halenkovský stoper Vladimír Úlehla vyrazil rukou míč směřující do jeho branky. Úlehla dostal červenou a musel ze hřiště. Domácí se ale zlobili, že míč už byl za čarou a navíc měla být uznána branka, které vzápětí po nedovoleném zásahu hostujícího stopera docílili. Sudí Číž však trval na svém a nechal domácí kopat pokutový kop. K tomu se postavil Měkyna, ale střela mu příliš nevyšla a brankář hostí jí vyrazil. Hrozenkov to nakonec mrzelo dvojnásob. Halenkovjané totiž v dramatickém závěru předvedli obrat, který se jen tak nevidí. Nejprve v 83. minutě zaklepal na břevno domácí branky Radim Jakeš, ale to bylo zatím jen varování. V 89. min. už ale srovnal Tomáš Maliňák, jenž se uvolnil ve vápně a tvrdou střelou nedal brankáři Jiřímu Novosadovi šanci. V nastaveném čase pak kopali hosté přímý kop, ke kterému se postavil Daniel Kovář a krásnou střelou do šibenice poslal všechny body do Halenkova. Domácím tak proteklo vítězství mezi prsty, za svůj výkon se ale rozhodně stydět nemuseli.

Branky:
Maliňák Tomáš: 1

Odehráno dne: 08.09 2013
Hutisko B - Halenkov

Hutisko B - Halenkov - 3:2 (1:1)

Sestava: P.Šulák - T.Mikulenka,L.Ulehla,O.Machálek,J.Kuboš -T.Maliňák,R.
Haničák,V.Trličík,J.Pastorek - D.Kovář,R.Jakeš

Náhradníci:K Toman,P.Holec,P.Kaštánek,O.Ondryáš

Střídání:46´T.Holec za T.Maliňáka

Na hřiště do Hutiska jsme přijeli s cílem prodloužit počet zápasů bez porážky,ale nakonec se nám to nepodařilo.

Prvních 15 minut se na hřišti vcelku nic nedělo.Obě mužstva začala dost vlažně.
17´- odražený míč před naší šestnáctkou nepokryl R.Jakeš,nechal se předskočit,naštěstí pro nás domácí hráč minul naši bránu.
19´- rychlejší náš brejk zakončil V.Trličík dobrou střelou.Gólman ji však stačil vytlačit na roh.
29´- od pravé postranní čáry centrovaný prodloužený míč zachytil na levé straně šestnáctky domácí hráč přihrál na hranici šestnáctky volnému spoluhráči,který střelou k pravé tyči otevřel skóre - 1:0.Obrovská chyba hostujících hráčů,kteří nechali zcela volné dva protihráče!!!
42´- T.Mikulenka před půlicí čárou poslal dlouhý míč na levou stranu.Míč se dostal k T.Maliňákovi který se na hranici šestnáctky kličkou zbavil protihráče a pod vybíhajícím gólmanem poslal míč do sítě - 1:1

Do druhého poločasu jsme nastupovali s jednou změnou kdy T.Maliňáka nahradil T.Holec a s cílem udržet nerozhodný stav nebo strhnout výsledek na svou stranu.Opak byl ale pravdou.

51´- dlouhý míč po pravé straně se zastavil v kaluži na straně šestnáctky,s čím nepočítal křížující L.Úlehla,u míče byli rychleji domácí,přihrávka na šestnáctku kde prohrál souboj V.Trličík s domácím protihráčem a ten střelou k tyči rozvlnil podruhé naši síť - 2:1
63´- po centrovaném míči od T.Mikulenky vyhrál v šestnáctce souboj T.Holec,přisunul V.Trličíkovi,ale ten trestuhodně přestřelil branku domácích.
72´- nepovedený kop od brány L.Úlehly se okamžitě vrátil na šestnáctku k volnému hráči domácích,který se ocitl sám před vybíhajícím gólmanem P.Šulákem.Ten jeho střelu stačil ještě vyrazit,ale na dorážku dalšího volného hráče již nestačil - 3:1.
74´- kontaktní gól - střela J.Kuboše z 35 metrů,možná ještě z větší dálky,míří doprostřed brány na stojícího gólmana a kupodivu všech gólman míč neudrží a ten propadává mezi nohami do sítě - 3:2
Na víc jsme se ovšem nezmohli,kromě jednoho nákopu do šestnáctky a v ní reklamované ruky v poslední minutě nastavení.Píšťalka sudího ovšem zůstala němá.

Domácí tým měl větší chuť po vítězství,my jsme byli všude o krok pozadu,proto vyhráli zaslouženě.Musíme se z porážky okamžitě otřepat a poučit.

Branky:

Odehráno dne: 01.09 2013
Halenkov - Střítež nad Bečvou

Halenkov - Střítež nad Bečvou - 3:1 (1:0)

Sestava: P.Šulák - T.Mikulenka,J.Kuboš,O.Machálek,P.Kaštánek -V.Krejčí,R.
Haničák,V.Trličík,T.Holec - D.Kovář,J.Pastorek

Náhradníci:K.Toman,P.Holec,O.Ondryáš

Střídání:46´P.Holec za T.Holec
85´O.Ondryáš za V.Krejčí

11´- nepovedená střela(minela) O.Machálka z dvaceti metrů spadla na pravou stranu k D.Kovářovi,který přihrávkou pod sebe našel zcela volného R.Haničáka který otevřel skóre 1:0
12´- veliká šance Stříteže tz. tutovka pro nás dopadla dobře,útočník přestřelil branku
15´- opět velká šance Střítežských Kuběj trefil pouze tyč
28´- D.Kovář po chybě obrany pálil zpoza šestnáctky gólman dobrým zákrokem chytá
29´- další šance hostů - P.Šulák bravurně kryje

53´- J.Pastorek v brejku se v šestnáctce zasekávačkou výborně zbavil křižujícího obránce,ovšem k naší smůle poslal míč nad bránu,škoda takové tutovky musíme proměňovat
65´- další velká šance,tentokrát D.Kovář nedokázal míč poslat do brány,trefuje pouze boční síť - tyto neproměněné šance nás můžou mrzet !!!
70´- konečně - P.Holec vybojoval míč na hranici šestnáctky pronikl k brankové čáře a jeho krásnou zpětnou přihrávku uklidil D.Kovář 2:0
79´- dlouhý pas O.Machálka za hostující obranu na D.Kováře a ten samostatný nájezd s přehledem proměnil 3:0
84´- P.Šulák čisté konto nakonec neudržel. Po faulu J.Kuboše z nařízené penalty hosté snižují na konečných 3:1

Zasloužený první tříbodový zisk na domácí půdě!!

Branky:
Kovář Daniel: 2

Odehráno dne: 25.08 2013
V. Karl - Karol. B - Halenkov

V. Karl - Karol. B - Halenkov - 0:1(0:1)

Sestava: K.Toman - T.Mikulenka,L.Ulehla,O.Machálek,J.Kuboš -T.Maliňák,R.
Haničák,V.Trličík,V.Krejčí - D.Kovář,T.Holec

Náhradníci: J.Trlica,P.Bláha,P.Holec,J.Pastorek,D.Kovařčík

Střídali:55´
85´

Věděli jsme,že s domácím týmem posíleným o hráče "A" týmu,nás čeká těžké utkání.Na hřiště do Karolinky jsme jeli s cílem bodovat,vzhledem k bodové ztrátě z minulého kola na vlastním hřišti.
Sportovně musíme přiznat,že domácí měli více ze hry.Měli i více gólových příležitostí a zápasu by spíše slušela remíza,nicméně my jsme jednu z našich příležitostí proměnili a měli v brance VÝBORNÉHO K.Tomana,což mělo za následek,že vezeme tři body.

28´- po našem vhazování se dostávají do šance domácí,ovšem střela z vyložené pozice končí nad brankou
29´- po našem útoku a odkopu jdou domácí do brejku zakončeného tvrdou a přesnou střelou - K.Toman výborným zákrokem střelu likviduje
38´- chyba domácích v rohu hřiště,jejich rozehrávka trefuje napadajícího R.Haničáka od něhož se míč odráží k T.Holcovi.Ten nájezd z boku na gólmana chladnokrevně proměňuje 0:1

80´- obrovská šance domácích.Hlavička do protipohybu brankáře se zdá být již nechytatelná!Ovšem néééé pro Karel Tomana!!

Branky:

Odehráno dne: 18.08 2013
Halenkov - Horní Bečva

Halenkov - Horní Bečva - 0:0 (0:0)

Sestava: K.Toman - T.Mikulenka,L.Ulehla,O.Machálek,J.Kuboš -R.Jakeš,R.
Haničák,V.Trličík,T.Maliňák - D.Kovář,T.Holec

Náhradníci:p.Šulák,P.Bláha,P.Holec,V.Maňák,P.Kaštánek

Střídání:46´P.Holec za R.Jakeš
81´P.Bláha za T.Maliňák

Utkání plné neproměněných hlavně našich šancí.Škoda ztracených dvou bodů.Jak se někdy po takovém zápase říká:" i kdyby jste hráli šest hodin tak gól prostě nedáte".
Největší tutovky:

35´- K.Toman reflexivním zákrokem zlikvidoval příležitost hostí, kdy vychytal před sebou zcela osamoceného útočníka
66´- D.Kovář neproměnil samostatný nájezd
88´- D.Kovář ve vyložené pozici trefuje pouze tyč
90´- V.Trličík napodobil D.Kováře a taky trefil pouze tyč

Branky:

Odehráno dne: 11.08 2013
Dolní Bečva - Halenkov

Dolní Bečva - Halenkov - 1:3 (1:3)

Sestava: K.Toman - T.Maliňák,L.Ulehla,O.Machálek,J.Kuboš -O. Žárský,R.
Haničák,V.Trličík,M.Krňa - R.Jakeš,D.Kovář

Náhradníci:J.Trlica,P.Kaštánek,O.Ondryáš

Střídání:30´O.Ondryáš za M.Krňa
60´P.Kaštánek za T.Maliňák

Hned první utkání v novém ročníku provázely problémy s nominací hráčů na samostatné utkání - čtyři hráči "A" týmu zranění,tři hráči na dovolené.Proto jsme byli nuceni nominovat hned čtveřici hráčů z "B" týmu.I přes toto úskalí jsme utkání zvládli a přivezli cenné tři body ze hřiště soupeře.

Úvod utkání,tomu ovšem nenasvědčoval a pokud by domácí hned ve druhé minutě "nezavraždili" tutovou šanci mohlo se utkání vyvíjet úplně jinak.Pro nás dobře,že tomu tak nebylo.Byli jsme to právě my, kteří po prvních pěti minutách začali tvořit obraz prvního poločasu.Výsledkem tohoto úsilí byla 12.minuta,kdy na dlouhý křížný pas od obránců si naběhl Marek Krňa,vnikl do šestnáctky a střelou na první tyč otevřel skóre - 0:1.Vedení jsme neudrželi dlouho.Za tři minuty jsme třikrát propadli ve středu hřiště a výsledkem byla střele ze šestnáctky, na kterou náš gólman nedosáhl - 1:1. Kolem 30.minuty jsme museli skousnout další nepříjemnou situaci.Marek Krňa při souboji s domácím gólmanem si poranil kotník(měsíc sádra) a musel předčasně pod sprchy.Nahradil ho Ondra Ondryáš.Zdálo se,že domácí pomalu přebírají taktovku zápasu,ale nebylo tomu tak.Své snažení korunovali pouze jednou krásnou střelou,kterou bravurně vytěsnil Karel Toman na roh.Naopak jsme to byli my kteří v rozmezí dvou minut zasadili dva údery a jak se následně ukázalo byly to údery rozhodující.Ve 38.minutě domácí obránce krásně zpracoval míč našemu Radimovi Jakešovi a ten svůj samostatný nájezd zakončil kličkou na brankáře a střelou do prázdné branky 1:2.A hned o minutu později vybojoval u lajny středu hřiště míč naše nová posila Roman Haničák a krásnou přihrávkou poslal do samostatného nájezdu Dana Kováře,který se nemýlil 1:3.

Od začátku druhého poločasu se domácí snažili něco udělat s nepříznivým stavem,ale pro nás jenom dobře,že zůstalo pouze u snahy. Vliv na to měly především jejich nepřesné finální přihrávky a ty které prošly zlikvidovala naše obrana,kterou musel v 60.minutě opustit vlivem zranění Tomáš Maliňák a nahradil ho Pavel Kaštánek.Domácí tým si za celý druhý poločas nevypracovali žádnou vyloženou šanci.Celkově druhý poločas byl ve znamení nepřesností.Nebýt ní,určitě jsme mohli přidat další gól z nebezpečných protiútoků do kterých jsme chodili.Při jednom takovém v 73. minutě byl v šestnáctce domácích faulován Dan Kovář,ale ani z nařízené penalty Láďa Ulehla výsledek nepojistil a nechal domácím naději na zkorigování výsledku,kterou domácí jak už bylo řečeno nevyužili.Naše mužstvo platonickému tlaku domácích odolalo do konce zápasu a mohlo zaslouženě slavit první vítězství na hřištích soupeře.